Panča karmas terapija

Panča karma jeb detoksikācijas terapija.

Ajūrvēdai ir senas saknes, kā lielākā daļa no visām receptēm, procedūrām, tarapijām, arī Panča karmas terapija nāk no senajiem rakstiem. Šai terapijai ir piešķirta vislielākā nozīmē, ja salīdzina ar citām ajūrvēdas terapijām.


Panča karmas terapijas galvenais mērķis ir attīrīt cilvēka organismu, tādejādi atjaunojot ķermeņa normālu darbību, attīrot to no toksīniem, palielinās imunitāte, kā arī normalizējas visa cilvēka organisma funkcijas!


Mūsdienās ir veikti pētījumi dažādās pasaules malās, ne tikai Indijā, kas apstiprina procedūras iedarbību.

Panča karma tiek veikta tikai stipriem cilvēkiem! Ja ir hroniskas kaites, tad katrs gadījums tiek izskatīts.

Šajā procedūrā ir ļoti būtisks cilvēka gribasspēks, jo procedūras posmi nav īpaši patīkami, patīkamais tajā visā ir tikai masāžas un rezultāts!


Kas ir Panča karma?!

Pats vārds no sanskrita nozīmē 5 darbības. Ajūrvēdā lielus ieguldījumus ir devuši 2 zinātnieki: Shushruta un Charaka. Abi ir vienās domās par 4 darbībām:

  • Vamana karma – izvada Kaphas došas radītos traucējumus organismā. (šo procedūru iesaka cilvēkiem, kuriem ir Kaphas toksīni, kuriem ir elpošanas problēmas, bronhiālā astma, alerģijas, hroniska saaukstēšanās, artrīts, ādas slimības).
  • Virechna karma – izvada Pittas došas radītos toksīnus no organisma.
  • Nasja karma – izvada Kaphas došas radītos traucējumus organismā. (Šo procedūru iesaka, ja slimības ir saistītas ar galvu vai kaklu, piemēram, sīnusu problēmas,
  • Basti karma– izvada Vatas došas radītos toksīnus no organisma.  

 

Par vienu zinātnieku domas nesaskan: attiecīgi kā piekto attīrīšanās veidu Shushruta min rakta mokša, kas nozīmē asins attīrīšanu ar dēlēm, bet Charaka izveidoja vēl vienu Basti karmas veidu ar citiem līdzekļiem. Es savā praksē neizmantoju dēles, šī attīrīšanās metode ir reti, kad lietojama Eiropas valstīs, taču ļoti efektīva vēža slimību ārstēšanā, kā papildus terapija.

 

Lūdzu, pievērsiet uzmanību, ka Jūs variet būt, piemēram, Vatas un Kaphas konsticionālā tipa cilvēks, tomēr, Jums iespējams, ir slimība, kas ir Pittas došas slimība, šādā gadījumā ajūrvēdā vispirms ārstē Pittas slimību. Bet par šīm detaļām Jums nav jāuztraucas, jo to visu izrunāsim gan konsultācijas laikā, gan procedūru laikā.  

 

Veselam cilvēkam šī terapija ir ieteicama 1-2 reizes gadā!


 

Kontakti

Kabinets atrodas studijā EGOmāne www.egomane.lv  Lāčplēša un Tērbatas

ielas krustojumā,

detalizēta informācija piesakoties!

 

Aija Bandere

tel.: 29934806

aija@egomane.lv

www.bandere.com

 

Darba laiks pēc pieraksta! 

Īpašie draugi