Ajūrvēdas marma punktu masāža

Marmas punkti ir izvietoti pa visu mūsu ķermeni, un no ajūrvēdas viedokļa tiem ir piešķirta milzīga nozīme, gan cilvēka anatomijā, gan ķirurģijā kā tādā.

Kopumā šādi punkti, balstoties uz marmas masāžas pamatlicēju Shushrutu ir 107, sākotnēji tie tika definēti, kā punkti, no kuriem ķirurgiem maksimāli jāizvairās, jo tos ietekmējot (iegriežot un tml.) var rasties letālas sekas, vien. atšķirība ir šo seku iestāšanās periodā, kas var būt no sekundes simtdaļām līdz pat mēnesim. Šos un citus punktus izmanto arī profesionālos nolūkos armijnieki (kopumā viņiem ir zināmi vairāk kā 365 šādi punkti).


Marmas punkti ir cieši saistīti ar mūsu prātu un ķermeni, katrs no tiem ietekmē kādu noteiktu daļu no tiem.


Marma vārds tulkojumā no sanskrita nozīmē- nāve vai nopietns kaitējums veselībai, bet lai Jūs nebiedētu pateikšu to, ka tam būtu jābūt ļoti asam priekšmetam vai triecienam, lai to ietekme būtu tik letāla. Masāžas laikā spiediens ir vidējs/normāls tieši tik daudz, lai pastiprinātu šo punktu aktivizāciju, bet ne tik daudz, lai kādam kaitētu vai nogalinātu. Šī procedūra ir droša!

Marmas punkti atšķirībā no akupunktūras punktiem ir salīdzinoši lieli, un šīs procedūras laikā netiek caurdurta āda ar adatu, lai tiem piekļūtu, patiesībā daudzi punkti, kas ir marmas masāžā ir atbilstoši arī akupresūras punktiem. Marmas masāžu punktu lielums ir no 1-4 pirkstu platumam, locītavās ir daudz punktu, tāpēc tur netiek izdalīti konkrēti punkti, bet tiek masēts viss.

 

Šī nav tikai punktu spaidīšanas procedūra, jo tiek veikta arī klasiskā ajūrvēdas masāža: Abhyanga, tāpēc Jūs iegūstiet arī šīs masāžas efektu (skat.sadaļu Ajūrvēdas aghyangam masāža).


Papildus procedūras rezultātā:

  • Tiks mazināta nervozitāte un nemiers;
  • Tiks stabilizēts emocionālais stāvoklis;
  • Uzlabota orgānu jūtība, piemēram, garša;
  • Jūs sajutīsiet enerģijas atjaunošanos, tās pieplūdumu;
  • Tiek novērsta locekļu tirproņas sajūta, jo tiek izlīdzināt asins cirkulācija un limfas plūsma;
  • Jūtams spēka pieplūdums, jo tiek noņemts vispārējs muskuļu nespēks;

 

Marmas punktiem ir tieša saikne arī ar došām, čakrām mūsu organismā par to detalizētāks apraksts ir atrodams sadaļā dažādi raksti.

 

Kontakti

Kabinets atrodas studijā EGOmāne www.egomane.lv  Lāčplēša un Tērbatas

ielas krustojumā,

detalizēta informācija piesakoties!

 

Aija Bandere

tel.: 29934806

aija@egomane.lv

www.bandere.com

 

Darba laiks pēc pieraksta! 

Īpašie draugi